Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obžerstvení

Restaurace U Šatlavy v Mělníku

V rohu náměstí v centru Mělníka lze nalézt malinkou, ale velmi útulnou restauraci. Příjemná a usměvavá obsluha vaše natěšení na prima gurmánský zážitek jen zvýší. Trochu zamrzelo, že jinak příjemná servírka zapomněla, že jsme si objednali polévku. Nicméně po nenásilné urgenci nám velmi chutná polévka přistála pod nosem a během pár minut i v žaludku. Mimochodem - konečně restaurace, kde je polévka vařicí!

Na hlavní jídlo jsme museli čekat poměrně dlouho, asi 45 minut, ale výsledek stál určitě za to. Maso bylo skvěle připravené a bylo znát, že kuchař je opravdu mistr. Škoda, že nám popletli přílohy. Přecejenom, paní servírka si vše pečlivě napsala, takže zmíněná záměna nám přišla  už trochu přes čáru. Chtěl jsem zakončit skvělý gurmánský zážitek palačinkou, ale by mi rovnou sděleno, že by příprava trvala asi třicet minut, takže jsem závěrečnou pochoutku musel odmítnout. Je veliká škoda těchto kaněk, protože prostředí i jídlo bylo opravdu skvělé. To co asi nemůže restaurace ovlivnit, je umístění toalet. Musíte totiž vyjít z podniku do průchodu v domě a tam po pár metrech najít příslušnou místnost. Jde navíc o veřejné toalety, takže po vás obsluha někdy chce deset korun. Nicméně po vysvětlení, že jste hosté restaurace vás nechají na pokoji.

Pokud podnik spraví ony nedostatky, bude to špičková chýše pro nadšené žrouty.

 

Obyčejný svět v Korunní ulici v Praze 2

V posledních letech moje velmi oblíbená restaurace. Vždy tu byla velmi příjemná a profesionální obsluha. Pod schody, kterými se do lokálu vchází je několik malinkých stolů, kde se jíst moc nedá, ale na kávičku a zákusek to celkem stačí. V dolní části jsou ovšem pohodlné boxy a velké stoly, kam se jídla vejde šest půlek. Jídlo bylo vždy chutně připravené a vkusně podávané. Pravda, v poslední době se lehce zvedly ceny a některá jídla se úměrně k tomu zmenšila. Tak například jinak skvělé pečené koleno je sice opravdu chutné, ovšem malá kachnička by se po něm ještě vešla. Proto doporučuji si před hlavním jídlem dát například skvělý boršč nebo úžasné švestky ve slanině. Ostatně, do restaurace přece nechodíme zhubnout, že? Na druhou stranu jsou ceny na běžné pražské úrovni. K úplně dokonale příjemnému posezení schází snad jen lepší klimatizace a někdy méně kouře. Během čekání na vybrané pokrmy můžete pochlastávat některé z báječně vychlazených piv.
Obsluhující děvčata jsou velmi vlídná a ochotná.

Vyzkoušená jídla:

 

Švestky ve slanině - neskutečný předkrmový chuťový orgazmus
Kuřecí křidélka s pikantní omáčkou - případně s omáčkou sýrovou. Až je všechny pošlete do bříška, budete se jen blaženě usmívat.
Vepřová žebírka pečená na medu - doporučuji co nejbarevnější oblečení. Vyzkoušeno ve světlém tričku a nějak to nebylo ono.
Modrá hruška - kuřecí steak zapečený s hruškou a roqueforem. S americkými bramborami je to takový zážitek, že přestanete vnímat spolustolovníky.
Fettucini s kuřetem - pokud chcete něco lehčího před večeří (člověk se nemá cpát nalačno), dejte si kýbl těchto skvěle připravených těstovin s křehkými kousky kuřecího masa.

Dámské záchodky jsem neokukoval, neboť jsem v případě přistižení nechtěl utrpět nějaké vážnější poškození úst, která by potom nemohla přijímat výše popsané dobroty. Nicméně pánská část tohoto zařízení je čistá a dokonce voňavá (tedy nebyl-li tam těsně před vámi někdo, komu švestky nesedly)

Jídelní lístek býval velmi pěkný a originální. Bohužel, v poslední době asi šéfové škudlí a tak se poněkud zmenšil. Nicméně pořád je proveden na vysoké úrovni a proti většině restauračních zařízení je stále originální. A bez větších typografických chyb - to už se teprve nevídá!

Tuhle restauraci mohu rozhodně doporučit, ale radím předem rezervovat.Hospůdka U Kašpárka v Dubečské ulici v Praze 10

Další velmi oblíbená restaurace. V přední části je sice nepříjemně zakouřená hospůdka, ale projdete-li chodbičkou do restaurační části, bude se vám dýchat mnohem lépe. Sál sice není největší, ale k použití je několik velkých stolů, u kterých se sedí velmi pohodlně. Navíc je všude čisto a to i včetně toalet. Obsluha je příjemná a rychlá. Chutné pokrmy jsou pěkně upravené a tak se těsně před chuťovými pohárky namlsají i naše sítnice. Plzničku skladují na tom správném schodu, takže si druhou dáte vyloženě jen pro radost.

Ceny jsou celkem přijatelné i u hmotnějších porcí

Vyzkoušená jídla:

 

Kašpárkova repetilka - úžasný masový mix, připomínající čínu
Mix pečených masíček - prý je to pro dvě osoby. Cha chá, o slabých 1 600 g se přece nebudu s nikým dělit
Rampsteak z mladé roštěné s bešamelem na zeleném pepři - popsat to nelze, takže mi musíte věřit, že to bylo excelentní

I tuto restauraci mohu doporučit. Zvláště příjemné je v letních měsících posezení na (nevelké) zahrádce.Restaurace Modrá pasáž v Kralupech nad Vltavou

Rezervováno e-mailem po velmi příjemné komunikaci. I usazení ke stolu bylo provedeno příjemnou obsluhou. Samotná restaurace sice není kdovíco, ale rozhodně je tam čisto a pečlivě prostřeno. Drobná vada se ukázala ve chvíli, kdy bylo potřeba snížit hladinu tekutiny v těle. K tomu je třeba si u baru vyzvednout klíč, vyjít na chodbu a asi po deseti metrech zahnout do chodby jiné. Tam už příslušnou místnost snadno najdete a po odemčení už můžete snižovat hladinu v celkem čistém a dobře osvětleném prostředí. Nicméně mi trochu vadila představa, kdo všechno mohl mít ten klíč předemnou v pazourech. Zvlášť když víme, že je spousta čuňat, co si ruce po použití toalety neumyjí.

Náladu vám ovšem rozhodně spraví podávaná jídla. Vše je velmi pěkně podávané, chutné a v dostatečném množství. Ani ceny nejsou nijak vysoké (alespoň pro nás pražáky, zvyklé na lecjaké sumičky).

Vyzkoušená jídla:

 

Kuřecí prsíčka zapékaná s broskví a sýrem - výborně připravená, šťavnatá prsíčka ideálně s hranolkami. Ještě mají stejné jídlo, jen místo broskve je tam banán. Nezkoušel jsem, ale zní to moc dobře.

Pikantní steak s americkými bramborami - perfektně připravené masíčko, pikantní tak akorát a dokonale okořeněné brambory. V poslední době můžete výborné jídlo zapít speciálními druhy kávy.

Pokud nehledáte nějaký extra interiér, ale chcete se v Kralupech rychle a dobře najíst, je tohle dobrá volba.Restaurace Starý Pán v Donatellově ulice v Praze 10

Nenápadná slepá ulice a na konci stejně nenápadná restaurace s malou zahrádkou. Uvnitř je ovšem útulno a spousta místa. Stačí si vybrat stůl a hned je u vás příjemná obsluha. Jídelní lístky jsou vtipně a elegantně provedené, byť s drobnými typografickými chybkami. Ceny jsou příjemné a určitě vám nezruinují rodinný rozpočet. Jen škoda, že někdy bývá restaurace trochu moc hlučná. Ten pravý nářez ale přijde ve chvíli, kdy vám přinesou vybraný pokrm. Tak pečlivě a s fantazií upravené jídlo se hned tak nevidí. Po prvním soustu polovina chuťových buněk omdlí vzrušením, zatímco druhá polovina křepčí v radostném, orgasmu.


Vyzkoušená jídla

 

Gratinovaná sýrová mísa - neskutečná kombinace rozpečených sýrů s ořechy a několika kuličkami bílého vína.
Poklad Inků - vynikající zapečené těstoviny s masem a čedarem a papričkami jalapeňos. Můžete samozřejmě vynechat pálivé papričky, ale bez jejich malého jaderného výbuchu v dutině ústní není pokrm kompletní.

Báječné místo pro život...Hotel U Kata ve Štefánikově ulici v Kutné Hoře

Na první pohled obyčejný, poněkud panelózní, ovšem pěkný a čistý hotel v poněkud špinavé a neudržované části Kutné Hory. Nicméně interiér prozrazuje fakt, že se majitelé i personál snaží hostům návštěvu co nejvíce zpříjemnit. Obsluhující personál je rychlý, příjemný a navíc má smysl pro humor. Důvod, pro který si člověk jde sednout do restaurace je ovšem samozřejmě - žvanec. Samotný jídelní lístek je uložen v pěkných deskách, ale jinak je bez větší invence. Invence byla ale zřejmě zcela využita při přípravě jídel, která jsou na vysoké úrovni. Labužnický zážitek vytlačí z hlavy jakoukoliv jinou myšlenku kromě jediné - "co si dám ještě?"

Příjemným překvapením jsou čisté, prostorné a voňavé toalety, další důkaz o tom, že tu všem na zákaznících záleží.

Vyzkoušená jídla

 

Krůtí steak s broskvemi a sýrem s americkými bramborami s bylinkami - dlouhý název a ještě delší gurmánský zážitek. Velmi voňavé a velmi chutné. Steak byl šťavnatý, sýr krásně zapečený, broskev krásně broskvovitá a brambory krásně zapečené. Doporučuji zakončit skvělou a obrovskou palačinkou s vynikající kávičkou.
Francouzská cibulačka - super polívčička, podávaná s opečenou bagetkou.
Špičky z vepřové panenky na calvadosu s americkými bramborami - úžasně lahodný pokrm z křehkých kousků masa. Zeleninová obloha jen pomáhá zvýraznit chuť masa a omáčky. Brambory jsou podávány vcelku s jogurtovým dresingem.Penzion Jonáš ve Svobodných Hamrech
Nejstarší původní hospoda v Čechách v pěkně rekonstruovaném roubeném hávu. Uvnitř převelice útulno a čisto. Obsluha velmi příjemná. Pravda, lehce naivní servírka nemohla uvěřit, že bych celou kachničku snědl sám a tak nám ji přinesla na čtyřech talířích. Ovšem když se talíře rychle sešly u mého nosu a brady, záhy pochopila. Ovšem hlavně jídlo je prvotřídní a to jsme ani neměli možnost ochutnat místní chléb. Okolo je zajímavý skanzen, takže výlet stojí rozhodně za to. Škoda jen, že z Prahy je to poněkud daleko

Vyzkoušená jídla

 

Kachna se zelím, haluškami a knedlíkem - vpravdě staročeský gurmánský zážitek s křupavou kůrčičkou. Nejlépe zalitý výborně vychlazenou dvanáctkou.
Česneková polévka - silná, báječná s křupavými kousky opečeného chleba.
Restaurace Amores Perros v Kubelíkově ulici
Výborná restaurace na Žižkově v Praze. Příjemné prostředí svádí k uložení tělesné schránky na sedáky židlí či lavic a oddat se pohodové atmosféře a skvělé kuchyni. K tomu hraje příjemná muzika a velmi rychle se o vás postará milý a šikovný personál. Jídelní lístek je připraven pečlivě, ale kaňkou na kráse jsou některé názvy jídel. Sice se autor snažil většinu jídel nazvat španělskými jmény, ale občas se bohužel španělština mění v italštinu. No ale kaňka je to jen malá. Samotná jídla jsou totiž skvěle připravená a také upravená a servírovaná, takže už jen při pohledu na přinesený talíř vám název pokrmu bude upřímně putna. A můžete se spolehnout, že na jídlo nebudete čekat nijak dlouho.
A nejen samotné "jídelní" prostory jsou velice příjemné, ale i na toaletách je upuštění tělesných tekutin vlastně příjemnou záležitostí.

Vyzkoušená jídla

Chulleta de cerdo con bacon - báječné a voňavé a křehoučké marinované vepřové kotletky pečené na grilu s plátky anglické slaniny gratinované s plísňovým sýrem a sázeným vejcem podávaný na amerických bramborách na rozpálené litinové pánvi to vše zdobené kytičkou salátu a čerstvou zeleninou. Báseň na vidličku a nebe v tlamě.RedWhite v Jičíně
Velmi moderní interiér, hodně světla, čisto, voňavo, ale trochu sterilno a bez zvláštní atmosféry. Nicméně v kuchyni pracují přemýšliví kuchaři, jejichž šéfové jim dávají prostor pro experimenty a to je dobře. Přesto zrovna při naší návštěvě poněkud nezvládli jatýrka, která byla s dojemnou starostlivostí položena na pánev opravdu jen na chvilku, aby se příliš neohřála. Syrová játra by možná zabodovala v africké restauraci uprostřed buše, ale tady...?


Vyzkoušená jídla

 

Houbové capuccino - neuvěřitelná kombinace houbové polévky s kopečkem sladké šlehačky.
Kuřecí kapsa plněná lososem a nivou - další chuťová extáze, jejíž výbuch odpálí roznětka uvnitř kapsy křehkého kuřete, když se spojí kousek teplého lososa s plesnivým sýrem a obé je přeneseno vidličkou doprostřed hejna chuťových pohárků na lačném jazyku...

Restaurace Zlatý Baron v Benátkách nad Jizerou

Upřímně řečeno, nic lepšího v tomto napůl zbořeném a ošklivém městě nenajdete (místní prominou). Na ošklivém místě v centru pod ještě ošklivější starou a opuštěnou továrnou najdete nenápadný vchod do úplně jiné dimenze. Příjemné a intimní prostředí sklepních místností s klenutými stropy, čisto a k tomu vkusně prostřené stoly každého hosta hned po vstupu přesvědčí o tom, že je tu vítán a bude o něj (a jeho žaludek) dobře postaráno. Chvilku po usednutí ke stolu u nás byla velmi příjemná a sympatická obsluha s jídelními lístky. Ty jsou nápadité a hezky vytvořené. Mimochodem, ceny jsou nízké a vzhledem ke kvalitě jídel poměrně neuvěřitelné. A pro úplnost, příjemně bylo i na toaletách.Vyzkoušená jídla

 

Pečené papriky plněné směsí sýrů a bylin, zapečené parmezánem - skvělý předkrm, který výbornou kombinací chutí zeleniny a sýrů připraví chuťové buňky na megamejdan, který přijde s hlavním chodem. Příjemně pikantní chuť vás bude lákat k tomu, dát si repete, ale myslete na to, že hostina ještě neskončila. Doporučuji dát si k tomu opečenou bagetu.
Medailonky z vepřové panenky zapečené se sýrem, kořením Adžika a přelité kořeněnou přírodní šťávou - po prvním soustu dochází k erupci chuťových zážitků, která okamžitě z paměti vytlačí jakýkoliv jiný vjem. Šťavnaté kousky masa v dokonale chuťově vyvážené šťávě tvoří skvělá základ, který se dá doplnit například chutnými americkými bramborami.Restaurace Alizeé v Jablonci nad Nisou
Restaurací v Jablonci je hafo, ale my jsme si vybrali tuhle, podle prezentace na webu. A rozhodně jsme neprohloupili. Jde o klasickou restauraci šmrncnutou čínskou jizbou. Možná proto je velmi útulná a přitom nepřeplácaná ozdobami, jak bývají často čínské restaurace. Obsluha nás velmi mile přivítala a usadila k čistě a esteticky upravenému stolu. Jídelní lístek není zbytečně přeplněný desítkami jídel, což dává naději na kvalitní kuchyni. A skutečně, polévka byla první slokou chuťové básně, která pokračovala posléze vynikajícím hlavním chodem. Navíc je pokrm na talíři pěkně upraven. Takže super jeskyňka, ve které si v příjemném prostředí naplníte břišní dutinu až po okraj skvělými pokrmy. Jo a pro nás pražáky ceny velmi příjemné. Čisté a pěkné toalety nemá cenu navštěvovat, protože si objednané žrádélko budete rozhodně chtít vzít sebou domů.Vyzkoušená jídla

 

Indický krém - báječná hustá polévka s kuřecím masem s kari a zeleninou, ozdobená kopečkem šlehačky.
Kuřecí medailonky se slaninou a sýrem - poměrně klasický pokrm, ale tady neuvěřitelně chutně a šťavnatě připravený. S hranolkami to se vše proměnilo v božskou manu.
Meruňkový pohár - zmrzlina v něm je sice poněkud nepochopitelně (pro mě) pojmenovaná jako "nanuk", ale byla výborná. A samozřejmě i ty meruňky a šlehačka. Skvělá tečka za chuťovými orgiemi.Restaurace Pod Terasami v Hradci Králové
Přímo v centru města lze v Opletalově ulici najít gastronomickou perlu v podobě zvenčí nenápadné, ovšem zevnitř pěkně a útulně zařízené restaurace. S vlídnou a sympatickou obsluhou jsme se rychle domluvili na požadovaných kouzlech místního kuchařského velmistra a plni očekávání jsme popíjeli promtně dodané nápoje. Mimochodem, výborné kvasnicové pivko dávalo tušit, že dnes bude v bříšku karneval. První vlašťovka ve formě skvělé polévky naše tušení ještě prohloubila. A skutečně, když servírka přinesla vybrané chody, jen jsme zírali na neuvěřitelně kreativní naaranžování všech pochutin na ploše talíře. Následné ochutnání vyvolalo na jazyku i v příslušných tělních dutinách očekávaný karneval plný barev, tónů, tance a veselosti. Ceny byly sice spíše pražské, ale za tu radost ze života to stálo. Budete-li mít v Hradci někdy hlad, vykašlete se na McKačera a zajděte do království kulinářských karnevalů.Vyzkoušená jídla

Silná česneková polévka - opravdu silná záležitost, velmi neobvykle podávaná spolu s miskami s opečenými kousky chleba a nastrouhaným sýrem. Takže si vše do polévky vmícháváte sami dle chuti. Při druhé návštěvě už bylo vše v jednom talíři, ale chuťově pořád úžasné!
Grilované vepřové koleno - kilogram skvěle ochuceného kolena, připraveného na podušce ze slaniny. Podáváno s okurkami a kozími rohy a smetanovým křenem a jemnou hořčicí a dobrým chlebem...
Kuřecí steak plněný parmskou šunkou a plísňovým sýrem - vybikající záležitost. Ač to ze začátku nevypadá, pořádně to zasytí.
Palačinka s malinovou náplní a vanilkovou zmrzlinou - skvělá sladká tečka za právě prožitým obžerstvím.

 

 

 

U Dvou Koček v Táboře

Kousek od náměstí - za radnicí - je možné nalézt velmi příjemnou restauraci, která má připomínat husitskou minulost města. Jestli si takhle žrali husité, tak nechápu, že se jim vůbec chtělo chodit někam do boje. Interiér je vtipně poskládán z různých lavic, saní a replik starých vozů a to vše pohodlně obloženo spoustou polštářů. Vlídná obsluha Vám přinese ve dřevěných deskách vázaný a bezchybně provedený jídelní lístek. Výběr jídel není nijak přemrštěně rozsáhlý, takže se dá předpokládat jejich čerstvost a kvalita. Stejně tak i cenový rozsah je přijatelný pro každého. Po nedlouhém čekání byly naše smysly odměněny pestrou škálou vůní, chutí a barev a samotné chuťové buňky zažily labužnický festival.

 

Vyzkoušená jídla
Česneková polévka - podávaná tak, že je v keramické misce vlastní polévka a zvlášť dostanete nastrouhaný sýr, slaninu a opečené kousky chleba.
Vepřová pečeně na královský způsob - krásně vysoký kus pečeně, který je ale i uprostřed nádherně šťavnatý a lahodný. K tomu podávané šťouchané brambory dokonaly kulinářský zázrak.
Plzeň - z toho správného schodu a čistých trubek pohladila vnitřnosti

 

 

 

Na Bídě v Chrudimi na náměstí T.G.M.

Ocitnete-li se někdy v Chrudimi s prázdným žaludkem, rozhodně si nenechte ujít návštěvu restaurace Na Bídě. Bídu tam ale nehledejte. Hned při vstupu do dvora, ve kterém zmíněná restaurace sídlí, uvidíte téměř luxusní, dřevem obkládanou skupinu budov. Beze strachu vstupte dovnitř a budete přivítáni nejen sympatickou obsluhou, ale hlavně velmi příjemným interiérem. Sotva jsme stačili usednout, byl u nás číšník a rozdal nám pěkně vyvedené jídelní lístky (byť, pravda, některé v poněkud salátovém vydání). Správně vychlazená plznička přistála na stole během chvilky a mohli jsme objednávat. To byl trochu problém, protože bychom si nejradši objednali kompletní lístek od shora dolů. Dršťkové polévce se nedalo odolat a k ní bylo samozřejmě nutné přidat pořádný kus flákoty. Ceny sice nebyly úplně lidové a i v hlavním městě by asi dokázaly leckomu nadzvednout obočí, ale zase nešlo o nic extrémního a při odchodu, když máte "v bříšku jako v pokojíčku" vám určitě nepřijde, že by šlo o vyhozené peníze. Pokrmy nám pod nosem přistály nejen rychle, ale hlavně velmi pěkně upravené a v rozhodně solidních porcích. Po vložení prvních soust do dutiny ústní došlo k barevné chuťové explozi ne nepodobné rozvernému výletu na vlnách LSD (znám samozřejmě pouze z vyprávění). Dobrou náladu vám nezkazí ani případná návštěva toalet. Ty svým interiérem připomínají podobné zařízení minimálně pětihvězdičkových hotelů. Návštěvu tohoto zařízení mohu rozhodně doporučit.Vyzkoušená jídla:

 

Dršťková polévka - takhle hustou, bohatou a skvělou dělá snad jen má drahá polovička
Vepřový steak na slanině s gratinovaným sýrem - 300 gramů toho nejšťavnatějšího steaku ve špičkovém sýrovém kabátku v doprovodu lahodných steakových bramborových hranolků
Bramborová pánev s kuřecím masem a zeleninou - skvělá kombinace chutí, kterou musí mít na svědomí kulinářský génius
Plzeň -z toho správného schodu 

 

 

 

 

 

Helma Grill & Bar v Petrské ulici v Praze

Trochu zastrčená restaurace nedaleko Labutě. Při vstupu nic nenapovídá, že vcházíte do gurmánské kapličky. Po uvedení sympatickou obsluhou ke stolu a krátkém rozkoukání zjistíte, že poměrně strohé zařízení interiéru, oživené  většinou rockovými plakáty a několika kytarami, přesně odpovídá drsné jeskyni, ve které se jí hlavně maso. A skutečně netrvalo dlouho a byl nám na stůl přinesen romantický tác s objednanými pěti kily masa. Kusy bůčku, ze kterého rostl cholesterol už jen při pohledu, byly přikryté hromadou do křupava osmažených kuřecích křídel a asi dvěma kily opečených žebírek. Stačilo si čichnout a přibrali jste šest kilo. K tomu několik misek s různými omáčkami. Chuťové tornádo bylo završeno vynikajícím nefiltrovaným pivem. Pravda, obsluhující sympaťák se smíchem kroutil hlavou nad možností, že bychom servírovaný pokrm mohli zvládnout ve třech,  ale neznaje naše odhodlání a profesionalitu mu postupem času úsměv na rtech lehce zmrznul. Původně se dokonce s námi vsadil o panáka, že si jistě necháme něco zabalit s sebou, ale na sázku v rozrušení nakonec zapomněl. Pro slabší povahy je ovšem v nabídce připraveno několik druhů salátů a mnoho jiných jídel pro začátečníky. Ceny nejsou příliš nízké a pár nabízených specialit vám dokonce z peněženky vytáhne hezkých pár stokorun, ale záleží na každém hostu, do čeho se pustí. Každopádně stojí za to sem jednou za čas zajít a prohnat hladovým chřtánem nějakou tu flákotu.

Vyzkoušená jídla:

Pětikilový mix pečených a smažených masových pochoutek.

 

 

 

Restaurace Farma v Moravskoslezkém Kočově
Uprostřed nenápadné vesničky kousek od Bruntálu, se skrývá nebývalý labužnický koutek pro jedlíky z vášně. Tahle restaurace, jak už název naznačuje, je v prvé řadě určena nám masožravým predátorům, co nejsme na vrcholu potravního řetězce nadarmo. Velmi příjemný a čistý interiér dlouhé haly voní dřevem a pečení. K dispozici je v areálu i bowling, ale jenom blázen by  odcházel od stolu kvůli nějakým kuželkám. Ostatně, chci-li vidět kuželku, stačí mi pohled do zrcadla. Rychlá a sympatická obsluha přinesla stylové, v kůži vázané, jídelní lístky, plné kulinářské poezie. Nemohl jsem si neobjednat pořádný steak "medium". A přesně takový mi byl donesen. Víc si nepamatuji, protože celý vesmír se zcvrknul do mého žaludku a na nic jiného než na jeho obsah jsem se nedokázal soustředit. Ceny jsou v pohodě, alespoň z pohledu nás pražáků i když steak nikdy není úplně levná záležitost. Tady ovšem stojí za to investovat do masové nirvány.Vyzkoušená jídla

Čestrvý hovězí vývar - vynikající a skutečně čerstvý vývar

Hovězí steak s americkými bramborami - perfektně připravený flák masa s dokonalou chuťovou rovnováhou

 

 

Restaurace Semiramis v Arboretu u Olomouce

Poněkud v pustině, ale hned u arboreta stojí velmi pěkná a útulná restaurace Semiramis. Ve skutečnosti tato restaurace nevypadá jen pěkně a útulně, ale vyloženě luxusně. To, že zde myslí na zákazníky, je vidět na každém kroku. Na stolech je dokonce držák s papírky, do kterých je možné odkládat žvýkačku. To jsem nikde jinde neviděl – a že jsem zkušený restaurační harcovník. Ceny jsou přitom na takové úrovni, že si návštěvu může dovolit opravdu každý. Jídlo je vynikající a perfektně naaranžované a pod nos vám ho přinese sympatická a profesionální obsluha. Byli jsme tu s přáteli už dvakrát a vždy jsme odcházeli s krásně plnými bříšky i skvělým dojmem. Ne že by jeden odcházel s pocitem vyloženého přejedení, ale hlad je zažehnán a chuťové buňky měly mejdan.

 

Vyzkoušená jídla:

Česnečka se sýrem a krutony – vynikající záležitost. Sýr a krutony se podávají zvlášť, takže máte absolutní kontrolu nad konzistencí i chutí polévky.

Steak Karla IV – výborný steak (i když se nikdo neptal, jak ho vlastně chci udělat) podávaný s americkými bramborami.

 

 

 

 Restaurace U Tomáše v Kopidlnu

Příjemná a útulná restaurace na náměstí v Kopidlnu je zařízená ve stylu country&western i trochu retro. Ač sám nejsem nějakým příznivcem country hudby, právě atmosféra restaurace mě zaujala už při vstupu a tak jsme s přáteli zasedli v očekávání věcí příštích. A skutečně, vařící česneková polévka nám otevřela zorničky, chuťové pohárky i mysl a mohli jsme se plně oddat gurmánským orgiím. Dalším chodem byl výborný steak s chřestem, šunkou a sýrem a také s nezvykle bohatou zeleninovou oblohou. Kamarád si dal také steak, ale s několika malými bramboráčky. Jsa pohlcen nadpozemskou chutí jídla nemluvil, ale soudě podle boulí za ušima, rozhodně nebyl zklamán. Dalším vyzkoušeným chodem byla krůtí játra se žampiony a rýží. Moje žena měla zrovna poněkud nestabilní žaludek a tak jí játra (tedy ta krůtí) úplně nesedla a tak jsem se musel obětovat a dorazit i její pokrm. Za sebe mohu říci, že já s játry (tedy těmi krůtími) rozhodně problém neměl. Lahodná a vyvážená chuť pokrmů nám dala zapomenout, že sedíme u stolu čtyři a tak komunikace upadla na minimum dokud poslední sousto nedopadlo na bohatou hromádku v rozmazlovaném žaludku.
Ceny na jídelním lístku jsou - alespoň z pohledu nás pražáků - docela příjemné. Co se interiéru týká, bylo všude čisto a i toalety byly celkem v pořádku i když by jistě nějakou modernizaci snesly. Škoda jenom, že jakmile do podniku přišli první kuřáci, velmi rychle se sál zaplnil kouřem a příjemná atmosféra se poněkud vytratila. Ale zase chápu, že nelze chtít po kovbojovi, aby před vstupem do svého saloonu odhodil čvaňháka :-) Restauraci mohu rozhodně doporučit.

 

Zámecká restaurace Manětín

Celkem nenápadná restaurace přímo v zámku Manětín. Byla nám doporučena milou paní z pokladny, když jsme kupovali lístky na prohlídku zámku. A rozhodně jsme udělali dobře, že jsme tu dobrou ženu vzali za slovo. Interiér sice není kdovíco, ale je čistý, příjemný a samozřejmě nekuřácký. Obsluha byla velmi milá a ochotná a také rychlá. Pití nám přistálo pod nosem velmi rychle a třeba říci, že pivku ona rychlost nijak neublížila, protože předtím jistě stálo na tom správném schodu. Jídelní lístek není nijak přeplněný, takže se dalo předpokládat, že jídla budou čerstvá a kvalitní. Předpoklad vyšel na sto procent a tak jsme si mohli pochutnat na skvělé polévce s masovými knedlíčky a poté na vynikajících hlavních chodech. Já si dal vepřový steak na zeleném pepři se šťouchanými bramborami a musím říci, že volba to byla vpravdě geniální. Steak byl krásně šťavnatý a na jazyku se téměř rozplýval. I moji spolustolovníci si dopřáli fláky masa v různých úpravách a štěstí sálající jim z očí mluvilo za vše. Ceny jsou alespoň pro nás Pražáky docela nízké, takže radost trvala i po vyrovnání účtu. A ještě zmíním toalety, které byly pěkné, čisté a voňavé. Tohle zařízení na plnění břich mohu rozhodně doporučit.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář